Spotkanie ze sobą
Metoda Prof. Franza Rupperta

Dlaczego praca z traumą?

Obejrzyj 5-cio minutowy fragment webinaru o traumie

Metoda Spotkania ze sobą:

  • wzmacnia czucie tego, co i tak czujemy na codzień, ale nie ufamy temu czuciu lub w ogóle go nie rejestrujemy
  • umożliwia nazwanie tego, co jest z TERAZ, a co z przeszłości
  • stwarza przestrzeń do pogłębiania czucia siebie w absolutnie Twoim tempie
  • pozwala na to, by efektywnie poznawać siebie bez narzucania Tobie częstotliwości spotkań – możesz brać udział raz na tydzień lub raz na kilka miesięcy, tak jak czujesz, wtedy kiedy czujesz gotowość i/lub potrzebę
  • wszystko i tak jest w Tobie – niezależnie czy się temu przyglądasz czy nie. Z mojego doświadczenia powiem tylko, że bardzo warto. Dla siebie, dla Twoich bliskich, a w efekcie śnieżnej kuli dla wszystkich istot. Bo to co w sobie zintegrujemy, na zawsze się transformuje i wchodzimy jednocześnie zarówno na wyższy jak i na głębszy poziom czucia zarówno siebie jak i innych.
  • Pomaga budować głębokie, autentyczne relacje i wieść życie pełne życia – lub po prostu takie jakiego naprawdę chcesz
  • pozwala odkryć co kryje się za wybranym przez Ciebie symptomem

 

Książki autorstwa Franza Rupperta dostępne w języku polskim:

Co to znaczy, że prawie wszyscy jesteśmy straumatyzowani?

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem w języku angielskim z tym co twórca metody, którą pracuję, mówi o tym, że trauma jest powszechnym zjawiskiem, a także czym trauma jest oraz jakie są jej skutki. Zapraszam serdecznie. Bardzo warto zanurkować w temat.

Twórca i źródło

Twórcą metody jest Franz Ruppert – psychoterapeuta oraz profesor psychologii. Metodę towrzy i nieustannie udoskonala bazując na praktyce terapeutycznej w gabinecie, oraz online od 25 lat. Metodą tą pracują psychoterapeuci w 23 krajach, w tym w Polsce.

Osobiście doświadczam źródeł mojej wiedzy w języku niemieckim, a w moje autorskie tłumaczenia wkładam całą swoją wiedzę, czucie i doświadczenie. Metoda, jak również język metody nieustannie się rozwijają. Pracuję z metodą Spotkania ze sobą od 2018 roku.

Regularnie poddaję się Superwizji w języku niemieckim. 

Praca terapeutyczna online

Od początku 2020 roku, metoda  spotkania ze sobą została dostosowana do potrzeb pracy online. Zarówno twórca metody jak i pracujący metodą terapeuci zebrali zaskakująco dobre doświadczenia. Metoda wywodzi się z praktyki terapeutycznej w gabinecie, wersja online ma swoje plusy i minusy i umożliwia korzystanie z tej formy terapii osobom na całym świecie. A w szczególności umożliwia udział w sesjach, osobom, które z różnych powodów nie mogą brać udziału w sesjach na żywo.

O nadchodzących sesjach grupowych dowiesz się z voicelettera

Wprowadzenie do Teorii Psychotraumy zorientowanej na tożsamość (IoPT – Franz Ruppert)

Krótkie 2-3 minutowe wyjaśnienie najważniejszych pojęć w pracy z traumą rozwojową. Pojęcia tłumaczy sam twórca metody Franz Ruppert, video zawiera polskie napisy.

wczesna trauma

pamięć traumatycznych wydarzeń

separacja emocji

jaki wpływ ma wczesna trauma

trauma miłości

psychotrauma wielopokoleniowa

Testimonials:

 

Spotkania z Toba są łagodnym prowadzeniem, wsparciem w zrozumienie i wsłuchanie się w siebie, towarzyszeniem w wchodzeniu na swoją własną drogę do bycia swoją własną przewodniczką. Jesteś jak czuła towarzyszka, łagodna, w pełni zrozumienia, nieoceniająca. Nie ma tematów tabu. Twoje towarzyszenie pozwala odkrywać/ odsłaniać nałożone nam twarze, stanąć ze swoją własną poznać ją i pokochać całkowicie!

„Natalia, dziękuję Ci bardzo!! To było takie spotkanie ze sobą, w warunkach terapeutycznych, w jednej z najlepszych jakości, jakich doświadczyłam. Bardzo doceniam Twoje podpowiedzi w trakcie, chwytanie w lot i delikatne, lekkie prowadzenie.”

„Pracuję nad sobą już od wielu lat i do każdego z tematów, któremu chcę się w sobie przyjrzeć, bardzo celowo dobieram terapeutów. Z Natalią pracuję od roku i jestem bardzo wdzięczna za ten sposób pracy. Trudno mi tutaj coś więcej napisać, bo sesje są bardzo osobiste, ale z pewnością jestem dziś bliżej siebie niż rok temu i umiem lepiej rozpoznać, co jest doświadczeniem z teraz, a co reinscenizacją przeszłości. Czuję, że uczę się dokonywać wyboru. Jestem cały czas w drodze, ale widzę jak ta praca wspiera budowanie relacji z samą sobą, a także z innymi ludźmi.”